هشدار زندانیان سیاسی به سازمان عفو بین الملل

 

زندانیان سیاسی در زندانهای اوین، گوهردشت، فشافویه تهران بزرگ، زاهدان و اهواز به سازمان عفو بین الملل هشدار دادند.

به دنبال اقدامات تروریستی که در مجلس و مصلای خمینی به وجود آمده گویی که مائده ای آسمانی برای حاکمان جور و جنایت در ایران رسیده که همه چیز و همه کس را به آن نسبت دهند و محملی باشد برای مشروع جلوه دادن همه اقدامات جنایتکارانه خود در گذشته، حال و آینده ای نزدیک.
تلویزیون دولتی مستمرا حوادث اخیر را بهانه ای میکند برای توجیه همه کشتارهای قدیم و جدید…
اینکه این اقدامات که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی بیگناه میشود طراحی شده و برنامه ریزی شده توسط خودشان باشد تا فضای پرسشگری امروز جامعه ایران را نسبت به کشتارهای دهه ۶۰ را توجیه و رفع و رجوع کنند و یا این اقدامات اخیر واقعا توسط “متحد خودشان” داعش علیه خودشان صورت گرفته باشد تفاوتی در نتیجه امروز آنچه این روزها تلویزیون، رادیو و روزنامه ها تلاش به “بازسازی” آن دارند نمیکند.
از واکنشها و برنامه های مستمر تلویزیون و رادیوهای دولتی این خطر احساس میشود که اولا: حکومت قصد دارد که این وقایع را محملی سازد برای توجیه جنایات خود در دهه ۶۰ و کشتارهای ۶۷.
ثانیا: هرگونه آزادی خواهی و حق طلبی، آزادی خواهان و غارت شدگانی که مطالبات صنفی_اجتماعی خود را دارند به بهانه چنین اقدامات تروریستی سرکوب و خفه کند.
ثالثا: همه پرسشگری های امروز جامعه و جوانان ایران را تحت شعاع فضای امنیتی خود ساخته کرده و از پاسخگویی سرباز زنند.
رابعا: تعداد اعدامها را افزایش میدهند و با یک دروغ بزرگ که ظاهرا “داعش” (متحد خودشان در سوریه و عراق) هم مسئولیت ان را رسما به عهده گرفته دست به کشتار تعدادی دیگر از برادران اهل سنت بزنند… لذا ما زندانیان سیاسی زندان اوین، گوهردشت، فشافویه(تهران بزرگ)، زاهدان و اهواز پیشاپیش نسبت به خطری که متوجه این زندانیان و اعدام آنها به بهانه های واهی است به عفو بین الملل، شورای حقوق بشر و همه نهادهای حقوق بشری هشدار میدهیم چرا که این زندانیان سالها پیشرو به اتهامات واهی دیگری دستگیر شده اند از جمله :
سید جمال موسوی (بازداشت سال ۱۳۸۸)
برزان نصرالله زاده (بازداشت سال ۱۳۸۹)
عبدالرحمان سنگانی تایبادی (بازداشت سال ۱۳۸۸)
حسن بیات
علی ساعدی
خالد عبیداوی
زندانیان سیاسی در زندانهای اوین، گوهردشت، فشافویه تهران بزرگ، زاهدان و اهواز
رونوشت به:
دبیر کل سازمان ملل متحد
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد
عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه

Comments are closed.