بیست و هفتمین روز اعتصاب خوراک زندانیان زندان رجایى شهر

 

امروز شنبه ۴  شهریور ماه ١٣٩۶بیست و یک تن اززندانی سیاسی در زندان رجایی شهر با وضعیت وخیم جسمی در حال اعتصاب خوراک هستند.
به گزارش رادیو فرشته و سایت خبرى نگاه، روز چهارشنبه اول شهریور ماه در بیست و پنجمین روز اعتصاب خوراک زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر؛ زندانیان با شرایط وخیم و ضعف جسمی شدید مواجه و تعدادی از آنان با خانواده های خود ملاقات نمودند.
لازم به ذکر است، زندانیان اعتصابی بدلیل ضعف مفرط و عدم رسیدگی های ضروری؛ توان ایستادن و یا حتی نشستن روی صندلی در کابین های ملاقات را نداشتند و یکی از زندانیان نیز بدلیل ضعف جدی جسمانی با تب و لرز مستمر روبرو بوده است و در هوای تابستانی از لباسهای زمستانی استفاده کرده بود.
علیرغم بیهوش شدن چند تن از زندانیان اعتصاب کننده طی چند روز اخیر در سالن ١٠ بند ۴ زندان رجایی شهر(گوهردشت) هیچ پزشکی از طرف زندان آنان را مورد معاینه و چک وضعیت عمومی قرار نداده است. بدلیل ایزوله بودن سلولها و کل سالن۱۰ هیچ هوایی در این سالن جریان ندارد و زندانیان در حال اعتصاب دچار سردردهای مزمن و شدید گردیده اند.
مسئولین زندان با بی توجهی نسبت به وضعیت بیماران و زندانیان اعتصابی که دچار مشکلات جدی هستند آنان را با خطر مرگ روبرو ساخته اند. در حال حاضر احتمال سکته و یا ایست قلبی برخی از زندانیان مسن تر وجود دارد.
در مراجعات خانواده های زندانیان به مراجع و دستگاه قضاییه و دادگستری رژیم هیچ یک از این مراجع پاسخی نسبت به بهبودی شرایط و رسیدگی به خواسته های زندانیان نداده و خانواده ها را با توهین از دفاتر خود بیرون کرده اند.
قابل ذکر است که،‌ شماری از افرادی که قبلا در یورش به زندانیان در بند ٣۵٠ اوین و سایر بندها شرکت داشتند در یورش روز یکشنبه ٨ مرداد به سالن ١٢ که این زندانیان در آن محبوس بودند شرکت داشته اند.
هم اکنون در سالن ۱۰ دستگاههای شنود و دوربین های تجسس و کنترل زندانیان با مارک اریکسون سوئدی که بزرگترین فناوری اطلاعاتی و مخابرات در دنیاست برای کنترل شبانه روزی زندانیان در تک به تک سلولها و سالن تعبیه شده است.

Image may contain: 18 people, people smiling, text

Comments are closed.