حکم اعدام محمدعلی طاهری به وکیلش ابلاغ شد

 

امروزیکشنبه ۵ شهریور ١٣٩۶لحظاتی پیش دادگاحکم اعدام محمدعلی طاهری به وکیلش ابلاغ شده انقلاب تهران حکم اعدام محمدعلی طاهری را بنیانگذار تفکر عرفان حلقه به وکیل وى ابلاغ کرد.
بنابه گزارش سایت خبرى نگاه، لحظاتی پیش دادگاه انقلاب تهران حکم اعدام محمدعلی طاهری را به وکیل وى ابلاغ کرد .
گفتنى است، محمدعلی طاهری (۱ فروردین ۱۳۳۵ در کرمانشاه -)، بنیان‌گذار طب مکمل ایرانی، فرادرمانی، سایمنتولوژی و نظریهٔ پیوند شعوری است که بنام مؤسسه فرهنگی هنری عرفان حلقه در دهه ۱۳۸۰به ثبت رسیده است. طاهری علی‌رغم اینکه فعالیت‌هایش در گذشته مورد توجه نظام جمهوری اسلامی بوده و از آن تقدیر شده، از اواخر سال ۱۳۸۹ و پس از گسترده‌تر شدن دامنهٔ مخاطبانش، با محدودیت‌های گسترده‌ای روبرو شد زیرا ادعا شد طاهری شیطان‌پرست شده و در فرقه‌های دینی‌اش به جای تشویق انسان‌ها به یگانه هستی یعنی خدا آن‌ها را به راه شیطان هدایت می‌کرد. همین امر به دستگیری او منجر شد.
او در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ برای سومین مرتبه بازداشت و سپس محاکمه گردید و از آن زمان در زندان به سر می‌برد و در حال گذراندن پنج سال حبس تعزیری که بدان محکوم شده، می‌باشد و در همین حال در بهمن ۱۳۹۳ خبری مبنی بر احتمال محاکمه مجدد او منتشر گردیده است. نام او از سوی خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) به عنوان یکی از ۱۳ نخبه‌ای که حقوق‌شان در ایران نقض شده به شورای حقوق بشر سازمان ملل به گزارش شده است.

Image may contain: 1 person, suit

Comments are closed.