امضا پتیشن در حمایت از زندانیان سیاسی اعتصابی رجایی شهر

 

روز ۱۳ شهریور ماه؛ زندانیان سیاسی رجایی شهر؛ سی و هفتمین روز اعتصاب غذای خود را می گذرانند.
جمعی از کنشگران اجتماعی و مدنی در حمایت از اعتصاب غذای جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی در حمایت از این زندانیان اقدام به تنظیم پتیشنی جهت امضای عموم کردند که نسخه ای از آن به دست کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام رسیده است.

بیانیه جمعی از کنشگران اجتماعی و مدنی در حمایت از اعتصاب غذای جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان گوهردشت
بیش از ۳۲ روز است که جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان گوهردشت کرج به خاطر انتقال به یک‌بند فوق امنیتی و فاقد امکانات اولیه زندگی دست به اعتصاب غذا زده‌اند. بند مذکور نه‌تنها مطابق آیین‌نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استاندارد نیست بلکه حقوق اولیه زندانی مانند برخورداری از حق ارتباط تلفنی نیز از زندانیان سلب شده است و با نصب دوربین‌های متعدد این بند به‌صورت فوق امنیتی درآمده است و بسیاری از وسایل و امکانات زندانیان از آنان سلب شده است در چنین شرایطی است که زندانیان دست به اعتصاب زده‌اند و خواهان بازگشت به بند قبلی هستند.

ما به‌عنوان جمعی از فعالان حوزه‌های مختلف اجتماعی و مدنی (معلمان، کارگران، دانشجویان، زنان و …) خواسته و مطالبات این زندانیان را ابتدایی، قانونی و انسانی می‌دانیم و از مطالبات آنان حمایت می‌کنیم ما معتقدیم کرامت انسانی و حقوق قانونی زندانیان باید حفظ شود و از مسئولان زندان و قوه قضاییه می‌خواهیم که پیش از آنکه فاجعه انسانی رخ دهد نسبت به خواسته این زندانیان رسیدگی نمایند و مسئولین زندان، قوه قضاییه و دولت را مسئول جان این افراد می‌دانیم.

ما امضاکنندگان این بیانیه در این شرایط بحرانی که هرلحظه ممکن است برای زندانیان حادثه دردناکی رخ دهد خود را حامی خانواده زندانیان می‌دانیم و ضمن اعلام همبستگی با آنان مراتب نگرانی خود را نسبت به‌سلامت زندانیان اعتصابی و ادامه این روند اعلام می‌نماییم.

برای حمایت از زندانیان اعتصابی می توانید با ورود به پتیشن زیر بیانیه حمایتی را امضا نمایید :

https://docs.google.com/…/۱FAIpQLSd51xdBqVbyiXdkqN…/viewform

Image may contain: 16 people
Image may contain: text

Comments are closed.