گزارشی از اعتصاب غذای ۷ زندانی در کرج، ارومیه، تهران و زابل

 

روز پنجشنبه ۶ مهرماه ١٣٩۶انور خضری، خسرو بشارت و کامران شیخه در زندان ارومیه، محمد نظری و حمزه درویش در زندان رجایی شهر کرج، سهیل عربی در زندان اوین و ارژنگ داودی در زندان زابل با طول مدت متفاوتی به اعتصاب غذای اعتراضی خود ادامه می دهند.
بنابه گزارش سایت نگاه به نقل از خبرگزاری هرانا انور خضری، خسرو بشارت و کامران شیخه سه زندانی سنی مذهب در زندان ارومیه از روز ۲۹ شهریورماه در اعتراض به عدم اجرای اصلتفکیک جرایم و نگهداری آنان در بند “روان درمانی” زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زده اند.
این سه زندانی مدت چند روز را در سلول انفرادی به سر بردند با اینحال از روز گذشته مجددا به همان بند “روان درمانی” منتقل شدند و کماکان به اعتصاب خود ادامه می دهند.
این سه زندانی برای برگزاری دادگاه از زندان رجایی شهر کرج به زندان ارومیه منتقل شده اند.
محمد نظری، دیگر زندانی سیاسی است که در زندان رجایی شهر کرج علیرغم بیماری از ۸ مردادماه با مشارکت در اعتصاب جمعی زندانیان سیاسی این زندان اعتراض خود را آغاز کرده ولی علیرغم پایان یافتن اعتصاب جمعی کماکان به اعتصاب خود بصورت فردی ادامه می دهد. او که در بیست و چهارمین سال حبس خود به سر می برد و وضعیت سلامتی نامناسبی دارد خواستار اعمال ماده ۱۳۴ (تجمیع احکام) در پرونده خود است که منجر به رهایی او از زندان می شود.
محمد نظری، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر که از بیماری قلبی و آرتروز گردن رنج می برد هفته گذشته برای مدت چند روز به سلول انفرادی منتقل شد و از زمان بازگشت مصرف هر گونه مواد کمکی مانند قند یا نمک را حذف کرده و با صرف محدود آب به این اعتصاب ادامه می دهد.
آقای نظری در حال حاضر شصت و یکمین روز از اعتصاب غذای خود را سپری می کند.
در همین زندان حمزه درویش زندانی سنی مذهب که در ۱۶ شهریورماه با وعده مسئولین مبنی بر رسیدگی به مشکلات حقوقی و شرایطش به ۲۸ روز اعتصاب غذا پایان داده بود تنها پس از چهار روز با مشاهده خلف وعده مسئولین دست به اعتصاب غذا زد.
وی اکنون هفدهمین روز اعتصاب غذای خود را با ضعف جسمانی و افت فشار خون سپری می کند.
رسیدگی بهداری زندان به این زندانی در شکل ثبت فشار خون و وزن او خلاصه شده است. مسئولان زندان تاکنون هیچ واکنش یا گفتگویی با این زندانی برای بررسی مشکلاتش نداشته اند.
سهیل عربی، دیگر زندانی اعتصابی است که در سالن ۲ اندرزگاه ۷ زندان اوین از دوم شهریورماه، اعتصاب غذای اعتراضی خود را آغاز کرده است و تا امروز به این اعتصاب ادامه داده است.
یک منبع مطلع از آخرین وضعیت این زندانی در گفتگو با گزارشگر هرانا در این باره توضیح داد “وزن سهیل در زمان آغاز اعتصاب غذا ۸۴ کیلوگرم بود که بر اساس اخرین ثبت صورت گرفته در بهداری وزنش به ۶۷ کیلو گرم کاهش پیدا کرده و فشارش روی ۸ است.”

Image may contain: 7 people, people smiling, beard and text

Comments are closed.