تهدید به قتل صابر ملک رئیسی توسط عوامل زندان اردبیل

 

روزجمعه ١٠ آذرماه ١٣٩۶ صابر ملک رئیسی زندانی سیاسی چند ساعت بیهوشی و شکستن استخوان صورت بر اثر ضرب و شتم شدید در دومین روز اعتصاب غذا قرار گرفت.
به گزارش سایت خبری نگاه ،زندانی سیاسی صابر ملک رئیسی در قرنطینه زندان اردبیل در معرض قتل توسط عوامل زندان قرار دارد.
روز گذشته ۹ آذر ماه؛ یکی از زندانیان معتاد به متادون که به وسیله رئیس حفاظت زندان اردبیل توجیه و تحریک شده بود با حمله به صابر ملک رئیسی در بند ۸ این زندان (قرنطینه) با وی درگیر شده و از پشت سر با کوبیدن جسم سختی بر سر و صورت او را مجروح و بیهوش کرد.
با وجود غرقه به خون شدن و بیهوشی تا دو ساعت هیچ کدام از نگهبانان و کلیددارهای زندان درب بند را باز نکرده و به فریاد کمک و هیاهوی زندانیان دیگر اهمیتی ندادند. پس از چند ساعت یکی از کلیددارها درب بند ۸ زندان را باز کرد و با کنایه و مسخره کردن گفت که هیچ اتفاقی برای او نمی افتد و نیاز به کاری نیست. زندانیان با اعتراض از او خواستند که صابر را به بیمارستان ببرند اما کلید دار بند انتقال او را منوط به حضور رییس داخلی بند میکند.
بالاخره پس از گذشتن چند ساعت صابر ملک رئیسی را که بیهوش و خونین بود به بهداری بند منتقل کردند و مشخص شد که استخوان صورتش شکسته است. اما با همین وضعیت نیز پس از بخیه به بند بازگرداندند.
صابر ملک رئیسی پس از به هوش آمدن اعلام کرد که هیچ شکایتی از زندانی عادی ضارب ندارد بلکه عامل این درگیری و زخمی کردنش مسئولین زدان هستند که زندانی را تحریک کرده اند. این زندانی سیاسی به نزدیکانش گفته است: «من مسئولین زندان را متهم می کنم که این کار را با من کردند و از کس دیگری شکایت ندارم».
شب گذشته پس از به وخامت گراییدن وضعیت جسمی وی؛ زندانیان از کلیدداران بند خواستند که او را به بهداری برای پانسمان و رسیدگی ببرند اما کلیدداران اعلام کردند که به آنها تاکید شده که این زندانی به بیرون بند منتقل نشود.
گفتنی است که صابر ملک رئیسی پس از انتقال به قرنطینه اقدام به اعتصاب غذا کرده بود و امروز سومین روز اعتصاب غذای وی است.
چند روز پیش این زندانی سیاسی در صحبت با خانواده متوجه شده بود که پدر ۸۰ ساله اش دیگر قدرت بینایی ندارد و نمی تواند او را ببیند. پدر صابر به دلیل فرتوت بودن فقط یکبار حدود ۵ سال پیش در زندان وزارت اطلاعات زاهدان توانسته بود با او ملاقات کند و اکنون پس از ۸ سال علاوه بر اینکه قدرت مسافرت برای ملاقات را ندارد بلکه چشمانش نیز قوتی برای دیدن فرزندش را ندارد.
بند قرنطینه زندان محل زندانیان معتاد به متادون و بعضا بیماران روانی است. خشونت در این بند رواج دارد. بر اساس گفته خانواده های زندانیان و منابع مطلع؛ مسئولین زندان و به طور خاص پرویز صورآذر مسئول حفاظت زندان با تبانی چند نفر از زندانیان عادی قصد قتل او را در زندان دارند.

Image may contain: 2 people, people standing and closeup

Comments are closed.