آرش صادقی در هشتمین روز اعتصاب خوراک در زندان رجایی شهر

 

امروز شنبه١۴ بهمن ماه ١٣٩۶آرش صادقی در نهمین روز اعتصاب خوراک اعتراضی خود در زندان گوهردشت (رجایی‌شهر) کرج، بسر مى برد.

بنابه گزارش سایت خبرى نگاه ، آرش با خون‌ریزی روده، و تنگی نفس ناشی از عفونت ریه روبه‌رو شده است ودر هشتمین روز اعتصاب خود معده اش آب را نیز قبول نمى کند . 
گفتنى است ، آرش صادقى زندانی سیاسی، دور تازه اعتصاب غذای خود را از روز جمعه (۶ بهمن) و در اعتراض به انتقال همراه با ضرب‌وشتم همسرش گلرخ ایرایی و هم‌چنین آتنا دائمی از زندان اوین به زندان قرچک (شهرری) آغاز کرد.
لازم به ذکر ا‌ست ، که او هم‌چنان با عوارض ناشی از اعتصاب غذای ۷۲روزه خود در زمستان ۱۳۹۵ دست‌وپنجه نرم می‌کند و به ویژه در یک سال گذشته، به نارسایی‌های شدید قلب، دستگاه گوارش، کلیه‌ها، کبد و معده دچار شده است.

گفتنى است، سالن ۱۰ بند ۴ زندان گوهردشت که زندانیان سیاسی در آن محبوس هستند، از امکانات اولیه‌ای چون پتوی کافی، وسایل گرمایشی، تهویه و یخچال محروم است و بیشتر زندانیان آن در اثر سرما و برودت هوا به عفونت سینوس و ریه مبتلا شده‌اند، و به دلیل عدم دسترسی به مواد غذایی تازه، مشکلات شدید گوارشی پیدا کرده‌اند.

آنها هم‌چنین دسترسی به تلفن ندارند، و زمان ملاقات هفتگی‌شان در روزهای چهارشنبه نیز با دستور غلام‌رضا ضیایی، رییس زندان کاهش پیدا کرده است.

#قیام_بهمن۹۶
#اعتصابات_سراسری۱۴تا۱۹

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *