آتنا دائمى با سند آزاد و خواهران وى تبرئه شدند

 

امروز ١٠خرداد ١٣٩۶ آتنا دائمى کنشگر مدنی پس از ۵۴ روز اعتصاب خوراک با صدور حکم دادگاه مبنى بر برائت خواهرانش و آزادى وى با قید وثیقه دست از اعتصاب کشید.
بنابه گزارش سایت خبرى نگاه آتنا دائمى با راى دادگاه با قید وثیقه آزاد و خواهران وى هانیه و انسیه تبرئه شدند.

آتنا دائمی محبوس در زندان اوین که از ۵۴ روز پیش در اعتراض به صدور قرار محکومیت برای اعضای خانواده خود 
دست به اعتصاب خوراک زده بود روز جاری با ابلاغ حکم دادگاه تجدید نظر و تبرئه از اتهامات مطروحه و با محقق شدن شرط پایان اعتصاب خوراک به این اعتراض پس از ۵۴ روز در حالی که دست کم ۱۹ کیلو کاهش وزن و افت شدید فشار خون داشت پایان داد.

گفتنی است روز شنبه ۶ خردادماه ۱۳۹۶، دادگاه تجدید نظر خواهران دائمی (آتنا، انسیه و هانیه) در شعبه ۴۸ تجدیدنظر استان به ریاست قاضی میراحمدی برگزار شد و حکم تبرئه آتنا به مثابه تحقق شرط پایان اعتصاب امروز به روئیت وی و اعضای خانواده اش رسید.

دائمی در مدت اعتصاب حدود ۱۹ کیلوگرم کاهش وزن و افت شدید فشار خون را تجربه کردند، معده او امکان جذب کامل آب را از دست داده بود و در این مدت با واسطه داروهای بی حس کننده امکان نوشیدن برای او فراهم بود با اینحال هیچگاه وضعیت او مورد رسیدگی پزشکی جدی قرار نگرفت.

لازم به یادآوری است، پیش تر شعبه ۱۱۶۲ مجتمع قضایی قدس تهران، هر یک از خواهران دائمی (آتنا، انسیه و هانیه) را به سه ماه و یک روز حبس محکوم کرد. بر اساس این حکم، محکومیت انسیه و هانیه دائمی به مدت یک سال تعلیق شده است.

آتنا دائمی ۲۹ ساله، بیست‌ و‌ نهم مهرماه سال ۱۳۹۳، بازداشت و ۸۶ روز در سلول انفرادی بند دو الف تحت بازجویی بود. وی در تاریخ ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۳ پس از پایان بازجویی ها به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

این زندانی پس از چندین بار به تعویق افتادن جلسه دادگاه نهایتا در تاریخ ٢٣ اسفندماه ٩٣، در دادگاهی به ریاست قاضی مقیسه، قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با حضور وکیل خود و دیگر متهمین این پرونده به نام‌های امید علی شناس، ئاسو رستمی و علی نوری مورد محاکمه قرار گرفت. وی به دلیل فعالیت های مدنی مسالمت آمیز، به اتهام «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و اختفای ادله جرم» به ۱۴ سال زندان محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر به ٧ سال حبس تقلیل یافت.

Comments are closed.